KAMPANYA! Alışverişlerinizde 1.000TL ve üzeri Kargo Ücretsiz ücretsiz kargo

YKS (TYT-AYT) Puan Hesaplama ve Netinize Göre Kitap Önerileri

TYT(Temel Yeterlilik Sınavı) ve AYT (Alan Yeterlilik Sınavı) sınavında ki yaptığınız doğru ve yanlış sayılarınızı girerek TYT ve AYT alanlarından alabileceğiniz puanı öğrenebilirsiniz. TYT ve AYT testler için doğru ve yanlış sayılarınızı girip hesapla butonuna basmanız yeterlidir.

Girdiğiniz bilgiler doğrultusunda netlerinize göre TYT kaynak kitap önerileri verilmektedir. Daha ayrtıntı bilgiler için bizimle chat bölümünden ve iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz.

   
Puan Türleri 2019 2020 2021
Ham Puan - - -
Yerleştirme Puanı - - -
Daha Önce Yerleştiyseniz - - -

TYT Puan Hesaplama 2021

TYT sınavının puanları standart sapmaya göre hesaplandığı için aynı neti yapan kişi farklı sınvlarda farklı puanlar alabilmektedir. 2021 TYT sınavının hesaplamalarını puanını hesaplatan adayların değerlerini kaydederek gerekli veri toplandıntan sonra hesaplayacağız.Güncel TYT 2021 sınavına göre puanı hesaplamak için sınavdan sonra hesaplama aracını tekrar kullanınız.

TYT Puan Türleri

TYT puan türleri tek farklı alanda hesaplanmaktadır. Sistemimizi kullanarak puanınızı hesaplatabilirsiniz.

TYT Puan Katsayıları

TYT puan katsayıları TYT puanı hesaplarken yıl yıl değişmektedir. 2019 yılı için TYT katsayıları Türkçe için 3.3, Matematik için 3.3, Sosyal Bilimler için 3.4 ve Fen Bilimleri için 3.4'dür.

Son Çıkan TYT Kitapları

1.000 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler 1 İş Gününde Kargo
Kredi Kartlarına Taksit İmkanı