KAMPANYA! Alışverişlerinizde 1.000TL ve üzeri Kargo Ücretsiz ücretsiz kargo

KPSS Puan Hesaplama

KPSS(Kamu Personeli Seçme Sınavı) sınavında yaptığınız doğru ve yanlış sayılarınızı girerek KPSS sınavında alabileceğiniz puanı öğrenebilirsiniz. Genel Kültür ve Genel Yetenek testler için doğru ve yanlış sayılarınızı girip hesapla butonuna basmanız yeterlidir. Eğer Eğitim Fakültesi mezunuysanız Eğitim Bilimleri ve ÖABT alanlarını da doldurmanız gerekmektedir.

KPSS GENEL YETENEK NET KPSS GENEL KÜLTÜR NET KPSS EĞİTİM BİLİMLERİ NET KPSS ÖABT NET
- - - -
Puan Türleri 2019 2020
KPSS3 (Memur) - -
KPSS10 (Öğretmenlik) - -
KPSSP121 (ÖABT) ~ - -

KPSS Puan Hesaplama 2020

KPSS sınavının puanları standart sapmaya göre hesaplandığı için aynı neti yapan kişi farklı sınavlarda farklı puanlar alabilmektedir. 2020 KPSS sınavının hesaplamalarını puanını hesaplatan adayların değerlerini kaydederek gerekli veri toplandıntan sonra hesaplayacağız.Güncel KPSS 2020 sınav puanı hesaplamak için kpss sınavından sonra hesaplama aracını tekrar kullanınız.

KPSS Puan Türleri

KPSS puan türleri KPSS3 Memurluk, KPSS10 Öğretmenlik ve KPSS121 ÖABT Puan olmak üzere 3 farklı alanda hesaplanmaktadır. Sistemimizi kullanarak bu üç türde puanınızı hesaplatabilirsiniz. Daha ayrıntılı puanlarda hesaplanabilmektedir fakat sitemizde bu hesaplamalar bulunmamaktadır.

KPSS Yeni Sistem Puan Katsayıları

KPSS Yeni Sistem Puan Katsayıları KPSS3 memurluk puan hesaplanırken genel yetenek sorular için 0.5, genel kültür sorular için 0.5. KPSS10 öğretmenlik puan hesaplanırken genel yetenek sorular için 0.3, genel kültür sorular için 0.3., eğitim netleri 0.4 ve KPSS121 ÖABT Ağırlık Puan hesaplanırken genel yetenek netler için 0.15, genel kültür netler için 0.15., eğitim netleri 0.2 ve öabt testi netleri 0.5 katsayıları ağırlıklarını temsil eder. Hesaplama aracımızla bu üç türde puanınızı hesaplatabilirsiniz.

Çok Satan ALES Kitapları

1.000 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler 1 İş Gününde Kargo
Kredi Kartlarına Taksit İmkanı