KAMPANYA! Alışverişlerinizde 1.000TL ve üzeri Kargo Ücretsiz ücretsiz kargo

ALES Puan Hesaplama

ALES(Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sınavında ki yaptığınız doğru ve yanlış sayılarınızı girerek ALES sınavında alabileceğiniz puanı öğrenebilirsiniz. Sayısal ve sözel testler için doğru ve yanlış sayılarınızı girip hesapla butonuna basmanız yeterlidir.

ALES SAYISAL NET ALES SÖZEL NET
- -
Puan Türleri 2019/3 2020/1 2020/2
ALES Sayısal Puan - - -
ALES Sözel Puan - - -
ALES Eşit Ağırlık Puan - - -

Ales Puan Hesaplama 2021

ALES sınavının puanları standart sapmaya göre hesaplandığı için aynı neti yapan kişi farklı sınvlarda farklı puanlar alabilmektedir. 2020 ALES sınavının hesaplamalarını puanını hesaplatan adayların değerlerini kaydederek gerekli veri toplandıntan sonra hesaplayacağız.Güncel ALES 2021 sınav puanı hesaplamak için önümüzdeki günlerde hesaplama aracını tekrar kullanınız.

Ales Puan Türleri

ALES puan türleri ALES Sayısal Puan, ALES Sözel Puan ve ALES Eşit Ağırlık Puan olmak üzere 3 farklı alanda hesaplanmaktadır. Sistemimizi kullanarak bu üç türde puanınızı hesaplatabilirsiniz.

ALES Yeni Sistem Puan Katsayıları

ALES Yeni Sistem Puan Katsayıları ALES Sayısal Puan hesaplanırken sayısal sorular için 0.75, sözel sorular için 0.25. ALES Sözel Puan hesaplanırken sayısal sorular için 0.25, sözel sorular için 0.75. ve ALES Eşit Ağırlık Puan hesaplanırken sayısal sorular için 0.5, sözel sorular için 0.5'dir. Hesaplama aracımızla bu üç türde puanınızı hesaplatabilirsiniz.

Son Çıkan ALES Kitapları

1.000 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler 1 İş Gününde Kargo
Kredi Kartlarına Taksit İmkanı